Wykład: "Islamophobia without Muslims", 7 V 2019

Serdecznie zapraszamy na wykład gościnny dr hab. Katarzyny Górak-Sosnowskiej pod tytułem: "Islamophobia without Muslims. The case of Poland", który odbędzie się we wtorek 7 maja o godzinie 16:45 w sali nr 9.

To an outsider (and insider as well) Polish negative sentiments toward Muslims can be puzzling as Muslims constitute less than 0,1% of country’s population and there have never been any challenges related to their presence (which had been for over 600 years). In my lecture I will try to provide three interlinked narratives that might provide some explanation: (a) lacking multicultural experiences, which are often learnt only “by dry run”, (b) rise of Polish nationalist identity against the Muslim Other and (c) Islamophobia as a way of negotiating Poland’s position vs. the EU.

Wykład prof. Raffaele Torella 27 V 2019

Serdecznie zapraszamy na wykład prof. Raffaele Torella (University La Sapienza, Rzym )

pod tytułem “Patañjali's yoga seen from the heights of non-dual Śaivism”.

Wykład odbędzie się w poniedziałek  27 maja 2019 o godzinie 11:30 w sali nr 9.

Czytaj więcej...

Targi Pracy w Auditorium Maximum 11 IV 2019

 

Czy w ciągu 5 godzin można zdobyć pracę? Na pewno warto spróbować. Taka okazja już 11 kwietnia w Auditorium Maximum (ul. Krupnicza 33). Od 10 do 15 czekać na was będą przedstawiciele 30 firm: korporacji, urzędów, instytucji.  

Niewiele jest lepszych okazji, by spotkać się bezpośrednio i porozmawiać z pracodawcami. Targi stwarzają taką możliwość. Tu poznacie szczegóły dotyczące sposobu aplikowania, etapów rekrutacji, oczekiwań i wymagań oraz szans rozwoju w danej firmie. Dlatego warto zajrzeć na Krupniczą. Możecie też przynieść CV, znajdziecie tu specjalny punkt, w którym będziecie mieli okazję skonsultowania swojego życiorysu.

Zapraszamy!”

 

Strona WWW: https://biurokarier.uj.edu.pl/targi-pracy/informacje

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/2154490757975226/

"Szukając Jezusa" Katarzyny Kozyry w Niezbędniku Religioznawczym

W środę 3 kwietnia 2019 odbył się w kinie Paradox pokaz filmu Katarzyny Kozyry pt. : "Szukając Jezusa", w ramach dyskusyjnego klubu filmowego "Religioznawczy Niezbędnik".

Film wywołał duże zainteresowanie i stał się pretekstem do ożywionej dyskusji.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych zaplanowanych projekcjach, których kalendarz znajduje się tutaj

Czytaj więcej...

Kurs: Theopolitics in Central and Eastern Europe today, V 2019

Zapraszamy na kurs: Theopolitics in Central and Eastern Europe today, który poprowadzi prof. András Máté-Tóth (University of Szeged)

20 May 2019 - New approaches in religious studies
21 May 2019 - Religion as an empty signifier
22 May 2019 - Public religion in Central and Eastern Europe
23 May 2019 - Vulnerable bodies and wounded nations - Judith Butler and
the collective identities in Central and Eastern Europe today
24 May 2019 - Religious populism and populist religion - reflexions on
Ernesto Laclau and Chantal Mouffe


godz. 9.00 do 13.30
Instytut Religioznawstwa
ul. Grodzka 52, Sala nr 9
Liczba godzin: 30
ECTS: 6 pkt


Informacje i zapisy: Sekretariat Instytutu Religioznawstwa
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 12 663 1779

Nowe informacje Paidagogos Pro

Uprzejmie informujemy o aktualnej sytuacji w projekcie Paidagogos PRO - obecna edycja projektu kończy się jesienią 2019 r. Uczestnicy/czki programu są w trakcie pisania prac magisterskich.

Oto wybrane tematy:​

„Wpływ znajomości głosu  oraz stosunku emocjonalnego do nadawcy komunikatu na uległość wobec dezinformacji” – praca we współpracy ze stacją radiową RMF

„Świat wartości młodych” – praca we współpracy ze stacją radiową RMF

„Metoda redukcji szkód w przeciwdziałaniu narkomanii w ujęciu etyki i filozofii społecznej” – praca we współpracy ze Stowarzyszeniem MONAR

„Predyktory obrazu własnego ciała w zależności od płci i orientacji seksualnej” – praca we współpracy ze Stow. Miłość Nie Wyklucza

„Nowe i motywujące. Uczenie kompetencji miękkich z wykorzystaniem nowych technologii” – praca we współpracy z Nowymi Motywacjami

„Edukacja teatralna w kontekście działań Teatru Groteska. Warsztat artystyczny jako próba odpowiedzi na oczekiwania edukacyjne dzieci” – praca we współpracy z Teatrem Groteska

„Wpływ dogoterapii na psychiczne aspekty funkcjonowania pensjonariuszy prywatnej placówki opiekuńczej” – praca we współpracy z DPS Senior Residence​

Działania związane z łączeniem studentek i studentów Wydziału Filzficznego UJ z otoczeniem społeczno- gospodarczym będą kontynuowane w kolejnym roku akademickim – po najświeższe informacje zapraszamy na platformę projektu http://www.paidagogos.uj.edu.pl

Kursy anglojęzyczne Profesora Kazuyuki Funatsu w KPSC

Szanowni studenci. Informujemy że w Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji odbywać się będą kursy anglojęzyczne  Profesora Kazuyuki Funatsu:

- Philosophical Introduction to Indian Music, Professor Kazuyuki Funatsu (WFz.KPSC-8630, 6 ECTS, 30h, kurs trwa od połowy kwietnia do połowy maja)

- Indian perfoming arts as synthesis of Theatre and Dance: “Natyashastra” Analysis, Professor Kazuyuki Funatsu (WFz.KPSC-8631, 6 ECTS, 30h, kurs trwa od połowy maja do połowy czerwca)

Terminy kursów i informacje dotyczące rejestracji dostępne są tutaj

Rejestracja na kursy (przez USOS lub mailowo) możliwa jest w terminie 11-29 marca.

Zarządzenie Rektora w sprawie archiwizowania prac dyplomowych

Szanowni Studenci. Prosimy o zapoznanie się z zarządzeniem Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego z 18 lutego 2019 roku w sprawie elektronicznego archiwizowania prac dyplomowych licencjackich i magisterskich w Archiwum Prac.

Zarządzenie znajduje się tutaj.

Wykład prof. Marcina Wodzińskiego (Uniwersytet Wrocławski), 28 II 2019

Serdecznie zapraszamy na wykład prof. dr hab. Marcina Wodzińskiego (Katedra Judaistyki/Uniwersytet Wrocławski) pod tytułem: “ Chasydyzm. Atlas historyczny”.

Wykład odbędzie się 28 lutego, w czwartek w sali nr 9 o godzinie 12:00.

Czy to prawda, że chasydyzm podbił całą Europę Wschodnią już w XVIII wieku? Jakie były granice chasydzkich wpływów? Jak, kiedy i dlaczego się zmieniały? Kiedy skończył się złoty wiek chasydyzmu i jak odrodził się po Holokauście? Jak badać geograficzny wymiar duchowości? Na te i inne pytania dotyczące geografii chasydyzmu, jednego z najważniejszych żydowskich ruchów religijnych, odpowiadał będzie wykład o najnowszej publikacji Marcina Wodzińskiego pt. Chasydyzm. Atlas historyczny.

Get more Joomla!® Templates and Joomla!® Forms From Crosstec