Małopolska Noc Naukowców na Uniwersytecie Jagiellońskim

baner nocJuż 26 września 2014 r. Uniwersytet Jagielloński po raz kolejny otworzy szeroko drzwi do swoich pracowni, laboratoriów i sal wykładowych. Podczas Nocy Naukowców w ten fascynujący świat nauki wprowadzi nas ponad 500 naukowców, doktorantów i studentów.

Plan imprez w Instytucie Religioznawstwa:

• 18:00-22:00 - Spotkania ze studentami i doktorantami -  (Instytut Religioznawstwa UJ)
  • Religioznawcza gra terenowa „Tajemniczy Posążek" - 18:00-22:00 (Teren i budynek Colllegium Broscianum, ul. Grodzka 52, Stare Miasto – Kraków)
  • Wystawa fotografii z różnych stron świata - 18:00-22:00 (sala 7 i korytarze)
  • Quiz Mitologiczny - 18:00-22:00 (sala 4)
  • Prelekcje przygotowane przez pracowników naukowych Instytutu Religioznawstwa:

18:30-21:00 - Prezentacja działalności Pracowni Dokumentacji Wyznań Religijnych Współczesnej Polski wraz z projekcją dwóch filmów dokumentalnych powstałych w trakcie Warsztatów Dokumentacji Audiowizualnej, dr Piotr Czarnecki (sala 7)
20:00 - 21:00 – „Australijskie Ceremonie Ognia", prof. Andrzej Szyjewski (sala 13)
21:00-22:00 – „Co to jest filozofia religii?", dr Stefan Klemczak (sala 15)

Małopolska Noc Naukowców zyskała już tysiące zwolenników. Największym zainteresowaniem, na co wskazują tłumy zwiedzających, cieszy się jednak program przygotowany przez Uniwersytet Jagielloński, a to za sprawą badań prowadzonych z różnych dziedzin nauki, zarówno humanistycznych jak i ścisłych.
W tym roku w wydarzeniu weźmie udział aż 25 jednostek uniwersyteckich, które przygotowały imponujący program warsztatów, eksperymentów, konkursów, spotkań z wybitnymi naukowcami i wiele innych atrakcji.
Program Małopolskiej Nocy Naukowców 2014 na UJ
Uwaga! Na niektóre wydarzenia obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Poprzednie edycje Nocy Naukowców na UJ Koordynatorem Małopolskiej Nocy Naukowców jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
Noc Naukowców stanowi część ogólnoeuropejskiej inicjatywy Komisji Europejskiej realizowanej w ramach Programu Ramowego Horyzont 2020, Akcji Marie Curie.

Get more Joomla!® Templates and Joomla!® Forms From Crosstec