Czterdzieści lat Instytutu Religioznawstwa

InstytutRok akademicki 2014/2015 dla Instytutu Religioznawstwa to rok jubileuszowy. Mija bowiem 40 lat od chwili powstania Instytut Religioznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. I chociaż różne uczelnie otwierają u siebie studia z zakresu religioznawstwa, to nadal jesteśmy jedynym instytutem religioznawstwa w Polsce i - nie bójmy się powiedzieć tego głośno!- ciągle jesteśmy najlepsi. Dlaczego?
Powodów jest wiele. Spróbujmy wymienić choćby te najważniejsze:
1. dwudziestu pięciu naukowców prowadzących badania z różnych dziedzin religioznawstwa i publikujących je w swoich książkach i artykułach,
2. blisko dwustu studentów studiujących na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich,
3. blisko ośmiuset absolwentów studiów magisterskich i ponad stu absolwentów licencjackich,
4. ponad osiemdziesięciu wypromowanych doktorów,
5. kilkudziesięciu doktorów habilitowanych,
6. znacznie większa liczba tych, którzy uczestniczyli w prowadzonych przez Instytut kursach i wykładach otwartych,
7. długa lista międzynarodowych i krajowych konferencji naukowych organizowanych przez nasz Instytut,
8. długa lista gości zagranicznych, którzy u nas gościli. Są wśród nich najważniejsi badacze religii na świecie,
9. czasopisma naukowe o uznanej renomie.
10. ........
Mamy cały rok, żeby uzupełnić listę powodów, dla których jesteśmy dumni z naszego Instytutu. Liczymy na to, że Wy – nasi studenci, absolwenci, sympatycy i współpracownicy – pomożecie nam ją spisać. Listę będzie można uzupełniać na naszej stronie na Facebooku.
Świętować zamierzamy przez cały rok, choć główne obchody czterdziestolecia Instytutu planowane są na kwiecień/maj 2015 roku.
Wszystkich tych, którzy chcą czynnie uczestniczyć w przygotowywaniu obchodów serdecznie zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 7 października 2014 o godz. 20.00 w sali nr 4.

Get more Joomla!® Templates and Joomla!® Forms From Crosstec