Mgr Natalia Zawiejska zdobywczynią dwóch grantów Narodowego Centrum Nauki

Zawiejska

Miło nam poinformować, że doktorantka naszego Instytutu, mgr Natalia Zawiejska, zdobyła dwa prestiżowe granty Narodowego Centrum Nauki: Preludium 7 (Procesy tożsamościowe w angolskich wspólnotach ewangelikalnych w Portugalii) oraz Etiuda 3 (Angolscy chrześcijanie w Portugalii. Procesy konstrukcji tożsamości wspólnot ewangelikalnych w warunkach migracji).

Uzyskane środki pozwolą na sfinalizowanie wieloletnich badań nad Kościołami ewangelikalnymi w Angoli i Portugalii i przedstawienie ich wyników w postaci pracy doktorskiej przygotowywanej pod kierunkiem dr hab. Dominiki Motak. Grant Etiuda 3 umożliwi także mgr Natalii Zawiejskiej odbycie półrocznego stażu w School of Oriental and African Studies (SOAS) Uniwersytetu Londyńskiego, gdzie - we współpracy z najlepszymi specjalistami w dziedzinie studiów nad Afryką i afrykańskim chrześcijaństwem - podejmie badania nad angolską diasporą w Wielkiej Brytanii w projekcie The dynamics of Angolan religious communities in the UK.

Gratulujemy!

Get more Joomla!® Templates and Joomla!® Forms From Crosstec