"Potęga Mocy: Monomit w Gwiezdnych wojnach". PREMIERA "Przebudzenia Mocy" z prelekcją prof. Andrzeja Szyjewskiego w kinie ARS, 18.12.2015

 

Przebudzenie mocy

Zapraszamy na mityczny wieczór kosmiczny! Naszym przewodnikiem po świecie „Gwiezdnych wojen" będzie prof. dr hab. Andrzej Szyjewski, religioznawca, etnolog religii, profesor i Przewodniczący Rady Instytutu Religioznawstwa UJ, a jednocześnie człowiek, który w kręgach miłośników Tolkiena zasłynął z książki "Od Valinoru do Mordoru". W niniejszej publikacji, jak i wielu innych, podobnych tematycznie wykładach, z właściwą sobie dociekliwością ukazał schematy działania mitu w świecie realnym, jak i tym, który jest osadzony w przestrzeni dalekiej wyobraźni. Szeroko znany jest z publikacji spędzającej sen z powiek religioznawcom, dedykowanych fanom religii ziem nadbałtyckich i mitologii Słowian, niejednych zachwycił analizą kompleksu szamańskiego. Współcześnie kojarzony jest głównie z kontynuacji swoich badań nad fenomenem religii Australii oraz mitologii jako nośnika tożsamości.

Dlaczego saga "Star Wars" wygląda i jest odbierana tak, a nie inaczej? Jakie możliwości stwarza nam odczytywanie tego uniwersum w kontekście teorii mitu? Co właściwie kryje się za najsłynniejszą na świecie gwiezdną sagą? O tym wszystkim dowiecie się już 18 grudnia (pt) o godz. 21:00 podczas wykładu naukowego pt. "Potęga Mocy: Monomit w Gwiezdnych wojnach".

Po trwającej ok. 30 minut prelekcji odbędzie się premierowy seans filmu "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy".

„Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy" to wielki powrót sagi znanej na całym świecie. Opowieść o odwiecznej walce dobra ze złem, o Ciemnej i Jasnej Stronie Mocy, rodzie Skywalkerów i zakonie Jedi, Republice i Imperium Sithów oraz kosmicznej walce o panowanie i równowagę.

✪ KIEDY: 18.12.2015
✪ START WYDARZENIA: 21:00
✪ START PROJEKCJI FILMU: 21:30
✪ GDZIE: Krakowskie Centrum Kinowe ARS, ul.św Tomasza 11, 31-318 Kraków
✪ CENA: 14 zł ulgowy / 20 zł normalny, Sprzedaż online: http://bit.ly/1RIpLjJ lub w kasie kina

Get more Joomla!® Templates and Joomla!® Forms From Crosstec