dr Mateusz Dąsal - asystent, adiunkt, dziekan... Sami zobaczcie gdzie

O sobie:

Magisterkę obroniłem w 2005 roku i od razu wystartowałem na studia doktoranckie. W czasie ich trwania, oprócz intensywnej nauki, robiłem wiele dziwnych rzeczy - pracowałem w hostelu, prowadziłem sklep z orientalnymi suwenirami, a ostatecznie rozpocząłem pracę w szkole jako nauczyciel etyki i filozofii (co z resztą robię do tej pory). Jednocześnie prowadziłem zajęcia w Opolu (Uniwersytet Opolski, Katedra Folklorystyki i Kulturoznawstwa) oraz we Wrocławiu (Uniwersytet Wrocławski, Instytut Dziennikarstwa). Z uwagi na natłok pracy i zobowiązań doktorat obroniłem z lekkim poślizgiem w 2011 roku (pod opieką i kierunkiem mojego naukowego mistrza prof. Andrzeja Szyjewskiego).

Po doktoracie szybko okazało się, że zaprocentowało doświadczenie z innych uczelni i już październiku tego samego roku rozpocząłem pracę jako adiunkt w Wyższej Szkole Lingwistycznej na kierunku Filologia Polska w zakładzie Dziennikarstwa i PRu. Nie porzuciłem pracy w szkole (nauczyciel mianowany w tym momencie), zakończyła się niestety współpraca z innymi ośrodkami akademickimi, jednakże rozpoczęła z Instytutem Historii Nauki PAN we Wrocławiu, gdzie zostałem wykładowcą w Studium Doktoranckim. Jednocześnie współpracuję z instytucjami i ośrodkami kultury (prelekcje, wykłady itp.) Rok temu (jesień 2013) zaszły gwałtowne zmiany, gdyż na macierzystej jednostce zostałem powołany na stanowisko Dziekana Wydziału Humanistyczno-Społecznego, a jednocześnie rozpocząłem współpracę z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu (asystent w Zakładzie Humanistycznych Nauk Wydziału Farmacji). Przyszłość pokaże jakie jeszcze czekają mnie losy akademickie, niemniej teraz podstawowym priorytetem jest zrobienie habilitacji i naukowe "usamodzielnienie".

O religioznawstwie:

Religioznawstwo oprócz wszechstronnego wykształcenia (nie wspominając o cudownie spędzonych studenckich latach w Instytucie) dało mi niezbędne kompetencje społeczne, multidyscyplinarną wiedzę i kreatywność, które zostały docenione również na innych kierunkach i uniwersytetach.

Get more Joomla!® Templates and Joomla!® Forms From Crosstec