MOST rekrutacja 2014/2015

plakat Most 2014Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej rekrutacji do Programu Mobilności Studentów i Doktorantów „MOST".

Działający od prawie 15 lat Program umożliwia studiowanie na jednym z ponad dwudziestu najlepszych ośrodków akademickich w Polsce, a każda zainteresowana osoba z pewnością znajdzie w nim ofertę dla siebie. „MOST" ma ich ponad 1000 na studiach licencjackich oraz kolejny 1000 na studiach uzupełniających magisterskich. Oczywiście także osoby studiujące w systemie jednolitych studiów magisterskich znajdą coś dla siebie, a pakiet ponad 200 ofert skierowany jest wyłącznie do doktorantów.

Co najistotniejsze Program „MOST" umożliwia studiowanie na uczelni przyjmującej nie tylko na takim samym kierunku jak na uczelni macierzystej, ale także na kierunku pokrewnym. Skorzystanie z oferty Programu jest możliwe nawet wtedy, gdy było się już uczestnikiem Programu Erasmus. Zasada oczywiście działa również w drugą stronę – bycie MOST-owiczem nie uniemożliwi wyjazdu „na Erasmusa".

Najbliższa rekrutacja – na semestr zimowy lub cały rok akademicki 2014/2015 – rozpocznie się już 15 kwietnia i potrwa do 15 maja. Zachęcamy do skorzystania z okazji!

Ze wszystkimi szczegółami można zapoznać się stronie programu: www.most.amu.edu.pl lub klikając poniżej:

most logo brMOST to program mobilności studentów i doktorantów. Od 1999 r. cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, umożliwiając studiowanie przez semestr lub cały rok akademicki na jednej z ponad dwudziestu, polskich uczelni partnerskich.

Udział w Programie jest bezpłatny i niezależny od trybu studiów.

O miejsce z MOST-owej oferty mogą się ubiegać :
–studenci po ukończeniu drugiego semestru jednolitych studiów magisterskich;
–studenci po ukończeniu drugiego semestru studiów na studiach I stopnia;
–studenci po ukończeniu pierwszego semestru na studiach II stopnia;
– doktoranci po ukończeniu pierwszego roku studiów doktoranckich.

Rekrutacja na MOST odbywa się dwa razy w roku:

– od 15 kwietnia do 15 maja (rekrutacja na semestr zimowy i cały rok akademicki)
– od 31 października do 30 listopada (rekrutacja na semestr letni)

W tych okresach na stronie internetowej Programu aktywny jest link https://most.uka.uw.edu.pl/, umożliwiający zapoznanie się z aktualną ofertą MOST-u oraz założenie konta w systemie IRK MOST, za pośrednictwem którego dokonuje się rejestracji i uzyskuje status osoby ubiegającej się o udział w Programie MOST.

Studenci i doktoranci biorący udział w Programie MOST mogą ubiegać się o miejsce w domu studenckim. Podstawą starania się o miejsce w DS. jest złożenie odpowiednich dokumentów w wyznaczonym terminie i złożenie ich w Dziale Nauczania UJ. Szczegóły dostępne dla studentów są zamieszczone na http://www.uj.edu.pl/studenci/wymiana-studencka/program-most

a dla doktorantów dostępne są na

Wszelkie szczegóły na temat Programu dostępne są na www.most.amu.edu.pl

Koordynator Projektu w Instytucie Religioznawstwa:
dr Maciej Czeremski

dyżury:
Instytut Religioznawstwa, sala 10
poniedziałek 13.15 – 14.15
wtorek 13.45 – 14.45

Koordynatorzy uczelniani:

Studentki i studenci
mgr Paulina Popowicz
Dział Nauczania
31-007 Kraków ul. Gołębia 24, p. 5

tel. 12 663 11 35

Doktorantki i doktoranci:
mgr Agnieszka Łagan
Dział Nauczania
31-007 Kraków ul. Gołębia 24

tel. 12 663 10 24

Ze wszystkimi szczegółami można zapoznać się stronie Programu: www.most.amu.edu.pl

Zachęcamy do skorzystania z okazji!