Badania i staże w Muzeum Etnograficznym

Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza studentów do korzystania ze zbiorów w celach badawczych. Kolekcja MEK obejmuje m. in. wiele świadectw życia religijnego rozmaitych kultur, zbiory sięgają od XVIII wieku aż do czasów współczesnych. Aby umówić się na kwerendę, należy napisać do Głównego Inwentaryzatora MEK Jana Tomaszewskiego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., który przekazuje pytania kustoszom. Po otrzymaniu odpowiedzi ustalają Państwo termin i zakres kwerendy.
Zapraszamy do korzystania z bogatej biblioteki, obfitującej w książki i czasopisma (świetne zbiory XIX wieczne). W muzealnym archiwum znajduje się wiele interesujących i dotąd nieopracowanych naukowo dokumentów (rękopisy, listy, rysunki, fotografie, materiały z badań terenowych).
W Muzeum jest możliwość odbywania praktyk i staży. Trzeba jednak pamiętać, że MEK otrzymuje dużo zgłoszeń i nie zawsze istnieje możliwość ustalenia satysfakcjonujących warunków dla obu stron. Mimo to zapraszamy osoby zainteresowane stażem w MEK do nadsyłania zgłoszeń na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo muzeumWięcej informacji o działalności Muzeum na stronie www.etnomuzeum.eu